Tus Noticias de La Costera

Montoro i Sicluna ens tornen a pujar l’IBI. - Compromís per l'Alcúdia de Crespins

PUJADA-IBI-SICLUNA FILEminimizerLluitarem altre any per a intentar que la pujada no siga tan alta com s'ha previst.

El Sr. Sicluna va deixar signada amb el Sr. Montoro una pujada del 10% anual de l'IBI al nostre poble durant varis anys (Adjuntem còpia de la sol·licitud enviada i signada per Sicluna). Enguany hem aconseguit que aquest 10% es quedara en un 4%, un resultat del treball incansable de tota la corporació i en especial del nostre regidor d'hisenda Pepe Garrigós. Però Montoro ja ens ha enviat, pel Butlletí Oficial de l'Estat, el recordatori de que en 2017 vol pujar l'IBI a totes les famílies alcudianes. Tornarem a lluitar per a reduir aquesta pujada en tot el que li siga possible a l'ajuntament.

El Sr. Sicluna va prendre aquesta decisió sense consultar amb ningú, ni passar-la pel plenari ni informar als grups de l'oposició; tot i que s'allargava per molts anys més dels que ell tenia de mandat. Una actitud constant en la seua gestió i similar a la que va mostrar quan va ocultar deutes milionaris amb la Diputació de València, amagar una sentència que ens va a costar a tots 4,5 milions d'euros o va signar un conveni amb ADIF que en la pràctica implica partir el nostre poble en dos i separar-lo del poble veí de Canals. Situacions que estem mirant de corregir des de que hem entrat en el govern i que poc a poc donen fruit.

No podem dir que ens sorprén l'actitud de Sicluna i els seus companys que han arruïnat el nostre ajuntament i ara exigeixen que en un any arreglem el que ells han fotut durant molts. És l'actitud general del PP valencià i espanyol que comencen els focs però no volen fer-se càrrec de l'incendi. La mala notícia per ells és que el nostre poble funciona i poc a poc millora i que a la ciutadania ja se li estan obrint els ulls i comença a saber qui gestiona bé de veritat.

 

Nota de prensa.

CONTACTA

Esta dirección de correo electrónico está protegida contra spambots. Usted necesita tener Javascript activado para poder verla.

Esta dirección de correo electrónico está protegida contra spambots. Usted necesita tener Javascript activado para poder verla.

Esta dirección de correo electrónico está protegida contra spambots. Usted necesita tener Javascript activado para poder verla.

 

 

Esta dirección de correo electrónico está protegida contra spambots. Usted necesita tener Javascript activado para poder verla.

 

Copyright © 2012 TUS NOTICIAS DE LA RIBERA